Dijital Pazarlama Nedir?

Geleneksel pazarlamanın, elektronik cihaz ve internet kullanılarak dijital ortamlarda yapılmasını kapsayan tüm dijital pazarlama faaliyetlerine denir. İşletmeler veya bireyler sanal pazarlarda üyelik hesabı açarak markalarının satışını yaparlar. Hedef kitlesini sadece bulunduğu çevre ile sınırlı tutmak istemeyen işletmeler bu şekilde dünya pazarına açılmış olur.
Sanal pazarları da küresel piyasalara benzetebiliriz. Günümüzde Amazon, bütün dünyaya hizmet verecek kadar büyük bir Pazar payına sahiptir. Birçok marka da ürünlerini müşteriye ulaştırmak için bu tür sanal Pazar şirketleriyle anlaşma yapmaktadır. TeknoMina Bilişim firmamız da sanal pazarlardan maksimum fayda elde etmeniz için uzman ekibiyle sizlere destek olacaktır. Sanal pazarlara ürün yükleme ve pratik kullanma konusunda eğitim de veren uzmanlarımız, süreç boyunca sizinle iletişimde kalır.

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama -Teknomina com

E-Ticaret ve Dijital PazarlamaTeknolojinin hızlı bir şekilde dünyaya yayılmasıyla E-Ticaret hacmi de buna paralel olarak büyüdü. Pandeminin de etkisiyle adeta patlama yaşanan e-ticaret, küçükten büyüğe bütün firmaların dikkatini çekti. E-ticaret uyumlu web siteleri yapan TeknoMina Bilişim firması, dijital pazarlarda en önde yerinizi almak ve yüksek satış yapmanız için bütün destekleri ile yanınızdadır. En iyi ve yüksek kalitede hizmet almak istiyorsanız, çok iyi bir alt yapıya sahip olmalısınız. Uzman ekiplerimiz ihtiyacınız olan alt yapıyı kurar. Satış sürecini sağlıklı yürütebilmeniz için eğitim desteği de veren TeknoMina Bilişim firması, rakiplerinizin önünde olmanız için yapmanız gerekenler konusunda bilgi verir.

Dijital Pazarlama ve Satış

Sanal pazarlarda üyelik açmanız veya kendi web sitenizin alt yapısını e-ticaret uyumlu kurmanız yetmiyor. Satış süreçleri bazı ip uçlarını bilmenizi gerektirir. Satışa sunacağınız ürününüzle ilgili hedef kitlenizi doğru seçmeniz ve reklam vereceğiniz zamanı çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Tatillerde veya mevsimlerde satışa koyacağınız ürünlerin hedef kitleye hitap edecek şekilde tasarlanması çok önemlidir. Toptan ya da perakende satış yapan bir mağaza iseniz fiyatlarınızı ona göre güncellemeniz ve fiyat politikanızı ona göre oluşturmanız gerekir.
TeknoMina Bilişim firması olarak XML entegrasyonu sistemiyle üyeliğinizin bulunduğu bütün sanal pazarlardaki güncellemeleri aynı anda yapmanızı sağlıyoruz. Stok durumunuzu kontrol edebilir, fiyatları güncelleyebilir ve müşteriye göndereceğiniz ürününüzün iade edilmesinden kurtulabilirsiniz. Doğru yatırım sonuç getirir ama doğru yatırımı da profesyonel danışmanlık alarak yapabilirsiniz.

Dijital Pazarlama ve Satış - Teknomina com

Dijital Pazarlama ve Satış

Etkili Dijital Pazarlama Yöntemleri

Etkili Dijital Pazarlama Yöntemleri -Teknomina com

Etkili Dijital Pazarlama Yöntemleri

Dijital pazarlamada başarılı olmak istiyorsanız bazı teknikleri kullanmanızda fayda vardır diye düşünüyoruz. Bu bir yarış ise ve rakipleriniz de güçlü ise o zaman farınızı ortaya koymanız gerekmektedir. TeknoMina Bilişim firmasının önerdiği bazı teknikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • SEO yaparak ön sayfalarda yerinizi alabilirsiniz. Ziyaretçilerin ilk üç sayfa dışında pek gezinmediği bilinen bir durumdur. Türkiye`nin en iyi SEO ekibine sahip TeknoMina Bilişim ile 1. Sayfa garantili SEO hizmeti alarak satışlarınızı artırabilirsiniz.
  • Ads reklamlarıyla markanızın tanınırlığını artırarak daha geniş hedef kitlesine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
    Sosyal medya milyarlarca kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Televizyon ve gazete reklamlarının yerine profesyonel sosyal medya yönetimi veren TeknoMina Bilişim ekibinin danışmanlığında çok daha fazla satış yapabilirsiniz.
  • Markanızla ilgili özgün içerikler üretip görseller ile destekleyerek de rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Arama motorları tarafından öne çıkarılmak istiyorsanız yazacağınız içerik ve kullanacağınız görsellerin mutlaka markanızı yansıtması gerekiyor. Kopya içerik veya diğer markaları taklit ederseniz başarılı olamazsınız.
  • Influencer desteği ile markanızın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Fenomen pazarlama da denilen bu yöntemle ünlülerin hedef kitlelerine ulaşıp satış yapmanız mümkün olabilir. TeknoMina Bilişim firması ile influencer desteği alarak bir dünya markası olabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Pdf

Dijital Pazarlama Pdf -Teknomina com

Dijital Pazarlama Pdf

Web sitenizi ziyaret edecek kullanıcılara bazı kolaylıklar sağlayarak onları sitenizde daha fazla tutabilirsiniz. Ürünlerinizin detaylı bilgilerini Pdf olarak yükleyerek, faaliyet gösterdiğiniz sektör ile ilgili de bilgileri ekleyebilirsiniz. Ya da ürün sihirbazını kullanarak ziyaretçilerin sitenizde istediği ürüne ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Web sitelerini kullanıcı dostu özelliklerle donatarak ziyaretçi çekmeniz mümkündür.

 

Google Ads Reklamları

Google Ads Reklamları

Google Ads reklamları ile markanızın geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Google hesabınızı oluşturarak reklam ayarlarını yapınız. Reklam vereceğiniz anahtar kelimeleri belirleyin. Anahtar kelimelerinize uygun içerik oluşturun. Reklam vereceğiniz süreyi iyi belirlemelisiniz. Günlük, haftalık veya aylık reklam verecekseniz bütçenizi ona göre oluşturun. Düzenli raporlar alarak reklam verimliliğini ölçün. TeknoMina Bilişim firmasının Google Ads uzmanlarından profesyonel destek alarak çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle hedef kitle belirlerken çok fazla hata yapılmaktadır. Uzmanlarımız ayıracağınız bütçeye uygun reklamınızı verir. Hedef kitlenizi analiz ederek, onların alışkanlıkları doğrultusunda reklam çalışmalarınız yapar.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları -Teknomina com

Sosyal Medya Reklamları

Türkiye`de sosyal medyada geçirilen zaman 17 saate kadar çıkmış durumdadır. Televizyon ve gazetelerin yerini neredeyse tamamen sosyal medya almış durumda. Genç kuşak günün yarısına yakının Tik tokta geçirmektedir. Markalarını satan firmalar da bu platformlarda reklam vererek satışlarını arttırmanın peşinde. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de reklam saatini iyi seçmektir. Kullanıcıların giriş saatlerini, alışkanlıklarını, kendi aralarındaki konuşmaların içeriğini, yaş gruplarını analiz ederek sonuç almanız mümkündür. En iyi uzmanlara sahip TeknoMina Bilişim firması, sosyal medya yönetimi sürecini çok verimli kullanmanız ve sonuç almanız konusunda size destek verir. Sosyal medya reklamlarınızı oluşturan profesyonel reklam uzmanlarımız ile çalışmalısınız.

Dijital Reklamcılık

Dijital Reklamcılık -Teknomina com

Dijital Reklamcılık

İçerik, metin ve görsellerin çok çok önemli olduğu dijital reklamcılık çalışmalarında markanızı öne çıkaracak bütün çalışmaları yapacak TeknoMina Bilişim firması ile çalışmalısınız. Bütün süreç boyunca müşteri talepleri doğrultusunda reklam çalışmalarını yapan firmamız, rakiplerinizden daha önde olmanız için gerekli bilgileri verir.

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.