E-Ticaret Nedir?

Firmaların ürünlerini online kanallar yoluyla tüketiciye ulaştırdıkları satış yöntemlerine E-Ticaret denir. Genellikle sanal pazarlar yoluyla yapılan E-Ticaret, alıcı ile satıcıların alışveriş yapmak için buluşma noktaları olarak da adlandırılabilir.

E-Ticaret Web Siteleri - Teknomina com

E-Ticaret Web Siteleri – TeknoMina Bilişim

En popüler sanal pazarları (n11, Trendyol, Hepsiburada, Amazon vb.) dünya genelinde ürün alışverişinin en çok yapıldığı platformlardır. Jeff Bezos, Amazonu kurarak sektörün en büyük payına sahip olmayı başardı. Dünyanın en çok tercih edilen sanal pazar platformu hangisidir? sorusunun cevabı tartışmasız Amazon`dur.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Sanal pazarlarda ürün satışı yapmak isteyen firmalar, belli ücretler karşılığında üyelik kaydını yaparak satışlarını yaparlar. Ağırlıklı olarak XML entegrasyon ile ürünlerini bütün sanal platformlarına yükleyen firmalar, stok adetlerini, KDV değişikliklerini, ürün fiyatlarını bu sistem üzerinden günceller. Pratik kullanımı sayesinde kolaylıkla bütün pazarlarda aynı anda yükleme yapılabilen, tek tek uğraşmak yerine üyesi olduğunuz bütün sanal pazar platformlarında güncelleme sağlayan XML entegrasyonu ile sonuçları yansıtabilirsiniz. Kargo anlaşmasını yapan firmalar, ürünlerini müşterilerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırabiliyorlar. Müşteri güvenini sağlamanın çok önemli olduğu bu platformlarda satış yapan firmaların, olumsuzluklar durumunda olası problemlere çözüm geliştirmesi de daha kolay olabilmektedir. E-Ticaret ile daha fazla satış yapmak ve kar marjınızı arttırmak istiyorsanız, TeknoMina Bilişim sanal pazarlama uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

E-Ticaret Ne Satabilirim?

Sanal Pazar platformlarında akla gelebilecek her türlü satış yapmak mümkündür. Birkaç tanesini maddeler halinde yazalım.

Mutfağınıza güveniyorsanız yemeklerinizi,
Giyim mağazası iseniz her türlü kıyafeti,
Kozmetik sektöründe faaliyet gösteriyorsanız güzellik ve bakım ürünlerinizi,
Kırtasiye malzemelerini,
Kitap, müzik, film satışlarını,
Telefon, bilgisayar, tablet vb. elektronik cihazları,

Gibi çok geniş bir yelpazede satış yapabilirsiniz. Listeyi uzatmak mümkündür ancak konunun anlaşıldığını varsayarak bu kadarıyla yetinelim. En çok ne satılıyor sorusunun cevabı ise giyim sektörüdür. Kaban, ceket, gömlek, pantolon vb. en çok tercih edilen ürünler.

E-Ticaret Ne Satabilirim - Teknomina com

Ne Satabilirim

En Çok Kullanılan E-Ticaret  Yazılımları Hangisidir?

En çok tercih edilen E-Ticaret Yazılım dillerinin birkaç tanesini aşağıda veriyoruz.

En İyi E-Ticaret Yazılımları - Teknomina com

En İyi E-Ticaret Yazılımları

• 1 Tsoft E-Ticaret Yazılımı
• 2 Ticimax E-Ticaret Yazılımı
• 3 Projesoft E-Ticaret Yazılımı
• 4 İdeasoft E-Ticaret Yazılımı
• 5 Ofisimo E-Ticaret Yazılımı
• 6 İmagaza E-Ticaret Yazılımı
• 7 Proticaret E-Ticaret Yazılımı
• 8 Faprika E-Ticaret Yazılımı

TeknoMina Blişim firmamız, yukarıdaki E-ticaret yazılımları alanında, talebiniz doğrultusunda alt yapınızı oluşturur.

Stoksuz E-Ticaret

Daha çok küçük ve orta ölçekli işletmelerin, maliyetleri düşürmek için tercih ettikleri bir yöntemdir. Yoğun olarak kullanılan, dropshipping olarak da adlandırılan bu model ile firmalar sanal Pazar platformlarında rekabet edebiliyor, kar marjlarını artırarak markalarının satışını yapabiliyorlar. Ticaret hacmi gittikçe artan sanal pazarlar, küçükten büyüğe bütün markaların akınına uğramaktadır. TeknoMina Bilişim, XML entegrasyon sistemiyle kolaylıkla işlemlerinizi yapmak için size hizmet vermektedir.

Stoksuz E-Ticaret - Teknomina com

Stoksuz E-Ticaret

E-Ticaret Trendyol

E-Ticaret Trendyol - Teknomina com

Trendyol

Trendyol platformunda satış yapabilmek için, satış panelinden gerekli bilgileri doğru olarak girmeniz gerekiyor. Trendyol Satış Sözleşmesini indirin ve gerekli alanları doldurarak imzalayın. Süresi içerisinde (10 gün) kargo ile Trendyol`a gönderin. Yaptığınız başvuru onaylandıktan sonra Trendyol`da satış yapabilirsiniz. TeknoMina Bilişim olarak, Tendyol ve diğer sanal Pazar platformlarından maksimum verim elde etmek için size danışmanlık verebiliriz.

E-Ticaret Amazon

E-Ticaret Amazon - Teknomina com

Amazon

En popüler sanal Pazar platformu Amazon`da satış yapmak için satış hesabı açmanız gerekiyor. İstenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin. Amazon`da satışını yapacağınız ürünlerin tam listesini girin. Sipariş veren müşterilerinizin siparişlerini göndermeye başlayın.

En Çok Hangi E-Ticaret Sitesi Kullanılıyor?

1994 yılında Jeff Bezos`un kurduğu Amazon, sanal pazarların açık ara lideri konumundadır. Asya tarafında ise Ali Baba piyasayı domine etmektedir. Milyarlarca dolar piyasa hacmine ulaşan sanal Pazar platformları, ile dünya ticareti de yön değiştirdi. Özellikle pandemi döneminde inanılmaz talep artışları yaşandı. İnsanların evden dışarı çıkmadan siparişlerini vererek ihtiyaçlarını karşılamaları bu alana olan talepte patlamaya neden oldu. İnternet üzerinden sipariş vermek hem daha cazip oldu hem de insanların zamanlarını daha farklı değerlendirmelerinin yolunu açtı. TeknoMina Bilişim, bütün sanal pazarlara varlık göstermeniz için alt yapı kurmanızda size gerekli desteği verir.

En İyi Paneller

WordPress tarafından geliştirilen Wocommerce dünyada en fazla kullanılan E-Ticaret alt yapısıdır. Türkiye`de ise Ticimax en fazla tercih edilen paneldir. Açık kaynak kodlu WordPress, E-Ticaret alt yapısına yaptığı yatırımlarla bu alanda da çok pratik kullanımı ile dikkat çekiyor. SEO uyumlu ürün yükleme, etiket ve kategori düzenleme, açıklama ekleme gibi detayların da yer aldığı Wocommerce, birçok dil seçeneğini de sunmaktadır. Wix ve Opencard alt yapıları da yoğun olarak kullanılmaktadır. Firmaların faaliyet alanlarına göre farklı alt yapıları tercih ettiklerini de belirtmeliyiz. TeknoMina Bilişim olarak, (Wocommerce, Ticimax, Opencard, Wix vb.) alt yapılarınızı kurar, profesyonel ekibimiz size kullanımıyla ilgili eğitim desteği verir.

En Çok Hangi E-Ticaret Sitesi Kullanılıyor - Teknomina com

En Çok Hangi Siteler Kullanılıyor

TeknoMina Bilişim İletişim

İyi bir siteye sahip olmak istiyorsanız, hiç beklemeden bizim ile iletişime geçiniz.
E-Ticaret