Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO çalışmalarının yapılabilmesi için öncelikle hazırda olan bir web sitenizin olması gerekir. Siteniz yoksa şayet, site dışı SEO işlemlerini yapamayacağınızı bilmeniz gerek.

Bu işlemlerde bilinmesi gereken en temel nokta, siteden bağımsız olarak yapılan dışsal optimizasyon çalışmalarıdır. Daha açık bir ifade ile;  sitenin kendisi ile değil de siteyi güçlendirecek, sitenize referanslar sağlayabilecek ve sitenizi başka platformlarda sergileyebilecek çalışmaları yapmanız gerekir bu aşamada.

Yeri gelmişken belirtmekte fayda var.  SEO işlemleri yapacağınız zaman, bir dizin halindeki sıralamaya göre adım adım işlemlerinizi yapmak, sizleri daha hızlı bir başarıya götüreceğinden emin olabilirsiniz.

Kısaca, Site Dışı SEO nedir?

Bacgligk Ekleme-Site Dışı Seo- Teknomina com

Bacgligk Ekleme

yukarıda temel olarak değindiğimiz konuyu detaylandıralım.

  1. Backlink çalışmaları

Burada Backlink’ten kastımız, mümkün olduğunca güncel sitelerden Backlink alımına dikkat etmeniz gerekir. Güncelliği olmayan sitelerde Backlink alımı yapmanız SEO açısından pek bir etki sağlamayacaktır sizlere.

  1.  Makale Tanıtım Backlinkleri

Sitenizi başka platformlarda (sitelerde) makale formatındaki (özgün içerikli makaleler) yazılar ile tanıtımınızı yapmaya çalışın. Makale Backlink normal link dizini şeklinde eklenilen Backlink çalışmalarından çok daha değerlidir.

  1. Yorum Backlink

Sitenizin içeriğine göre başla sitelerde yorumlar yapmaya çalışabilirsiniz. Size artı bir değer kazandıracak ve yorum Backlink desteğinizi arkanıza almış olursunuz.

  1. Site Dışı SEO`da Arama Motorlarına Kayıt.

    Site Haritası Kaydı-Bacglink Ekleme-Site Dışı Seo- Teknomina com

    Site Haritası Kaydı

Başta Google olmak üzere Bing, Yandex gibi arama motorlarına sitenizi webmaster araçlarına kayıt etmeniz gerekir.

  1. Sayfaların Arama Motorlarının eri tabanına Kayıt işlemi.

Sitenizde açmış olduğunuz her türlü konu içeriği veya sayfalarınızı muhakkak arama motorlarının dizinine kayıt etme işlemini yapınız. Bu işlemi yaparken kesinlikle manuel olarak yapmanız sizlere çok daha artı bir değer sağlayacaktır.

Teknomina Bilişim İletişim

SEO hizmetleri için TeknoMina ile iletişime geçmeniz yeterlidir.