E-Ticaret Nedir?

Ürün ve hizmetlerin tüketiciler ile internet ortamında buluşturulduğu ticaret türünü E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar yapar. Ürün satışı, dağıtımı, reklam süreçleri, ödemesi gibi geleneksel ticaret yöntemlerinin bir nevi internet ortamında gerçekleştirilmesidir.

Neden E-ticaret Sitesi Olmalıdır?

Elinizdeki fiziki ürünlerin dijital ağ dünyasında satışlarını yapabilmek veya daha çok müşteriye ulaşmak için ürünlerinizi pazarlayabilmenin ve satış hacminizi arttırmanın en güzel yöntemlerinden biri de şüphesiz bir E-Ticaret sitesi sitesine sahip olmanızdır.

Peki Sitenizi  Nasıl Yapmalısınız?

E-Ticaret Web Uygulamaları -E -Yazılım - E-Ticaret Siteleri - E-Ticaret Mobil Uyumlu Web Site Tasarımları - Teknomina com

E-Ticaret Web Uygulamaları

Kişi veya işletmelerin internet ortamında ürün ve hizmet satmak için sordukları soruların  başında gelmektedir bu soru. Cevabı oldukça basit: Herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymaksızın, tamamen sizin istediğiniz biçimde, mobil uyumlu tablet oyunu ve her türlü internet bağlantısı olan cihazlardan erişim yapılır. Böylece sorunsuz bir şekilde çalışabilecek sitenizi tamamen profesyonel bir biçimde uzman ekiplerimiz ile sizlere bu hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetlerimiz doğrultusunda sizlere müşteri desteği adı altında her zaman yanınızda olduğumuzu ayrıca belirtmek isteriz.

E-Ticarette Başarılı Olmanın İpuçları

Müşterilerinizin Problemlerini Çözün

Niş Ürünler Satın

Kendi Tecrübelerinizi ve Hobilerinizi Ürünleştirin

İşletme Yapınızı Belirleyin

Benzersiz Bir Marka Adı Bulun

Unutmayalım ki küresel pazardan pay alabilmek için daima rakiplerimizin bir adım önünde olmalısınız. Günümüzde bütün sektörler fırsatlarından yararlanmak için birbirleriyle rekabet halindedir.  TeknoMina Bilişim olarak E-ticaret sitenizi sürekli olarak güncel hizmet verebileceğiniz şekilde tasarlıyor, ekibimizle daima yanınızda yer alıyoruz.

En İyi E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

Teknomina Bilişim firması sektörün en iyi firmaları arasındadır. Hatta sektörün lideri de denilebilir. Uluslararası çalışan firma, bir çok dilde e ticaret sitesi yapmaktadır. E ticaret sitesi yapmak istiyorsanız, öncellikle çok iyi bir rakip analizi yapmanız gerekiyor. Ürününüzü pazarlama gücünüz ne kadar yüksek olursa olsun, rakiplerinizi iyi belirlemeniz ve analiz etmeniz gerekir.

 • SEO Çalışmaları
 • Rakiplerinizin ürün fiyatlandırma stratejileri
 • Sosyal medya paylaşımları ve analizleri
 • Müşteri memnuniyeti arttırma stratejileri
 • Kampanya yönetimi

Bütün  bu analizlerden sonra kendi stratejinizi oluşturursanız başarı da  beraberinde gelir. Bu arada şunu özellikle belirmekte fayda vardır: SEO çalışmaları günümüzde oldukça önemli hale geldi. Eğer Online yapıyorsanız uzman bir ekipten mutlaka profesyonel destek almalısınız. Google`da ürünüz sıralamada çok gerilerde kalıyorsa müşteriye ulaşmanız mümkün olmayabilir. Bunu şuna benzetebiliriz: Pazar yerinde, AVM`de veya işlek bir caddede tuttuğunuz yer ne kadar önemliyse; Google` da ürün arandığında sizin işletmenizin bulunması da bir o kadar önem arz ediyor. Zira ana caddede ürün satın almak varken, kimse arka sokakta bulunan bir işletmeden ürün almaz. Biz, SEO hizmetini de veren bir firma olarak  bu konuda oldukça iddea sahibiyiz. Unutmayınız, başarı bir ekip işidir ve biz ekibimize güveniyoruz.

E Ticaret Sitesi Fiyatları

TeknoMina Bilişim firması ile çalışmak isterseniz, talepleriniz doğrultusunda yapılacak sitenize fiyat konusunda alternatif sunarız. Mevcut siteyi revize etmek ve yeni bir site yapmak arasında fiyat farkları vardır. E Ticaret sitesi fiyatları konusunda piyasa ortalamasını dikkatte alan firmamız, müşterinin bütçesine uygun teklifler sunar.

E-ticaret Sitenizin Tasarımına Önem Verin

Sanal yapan bir işletmenin başarılı olması için görsel tasarımın çok iyi olması gerekmektedir. Müşterinin bütçesine uygun ve görüntüsü hoş tasarımlar üretebilirseniz fark yaratırsınız. Ve elbette ürününüzü satmak için ciddi bir kitleye ulaşmanız gerekiyor.

Ürün Pazarlama  Stratejinizi Oluşturun

Anlaşıldığı üzere konular birbirinin tamamlayıcısı durumundadır. E-ticaret sitesi kurulumu yapan işletmelerin ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtmak, marka bilinirliğini arttırmak ve hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak için tanıtım ve pazarlama çalışmaları yapması gerekmektedir. Genellikle işletmeler tanıtım ve pazarlama çalışmaları yaparken hem arama motorları hem sosyal medyayı kullanır.

E-Ticaret Web Yazılım - E-Ticaret Siteleri - E-Ticaret Mobil Uyumlu Web Site Tasarımları - Teknomina com

E-Ticaret Web Yazılım

E-ticaret firmaları tarafından en fazla tercih edilen pazarlama yöntemleri;

 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Google Ads Reklamları
 • Sosyal Medya Reklamları
 • E-mail Marketing
 • SMS Pazarlama
 • Influencer Marketing
 • İçerik Pazarlaması

Yukarıdaki pazarlama türlerinden her biri için ayrı bir strateji izlemek gerekmektedir.

Gelin şimdi e-ticaret işletmenizi pazarlayabileceğiniz pazarlama yöntemleri ve stratejilerine tek tek bir göz atalım.

E-Ticarette Ödeme Sistemleri

İşletmeler ürünlerini belirli bir ödeme sistemine göre yaparak tahsilatlarını gerçekleştirirler. En fazla tercih edilen ödeme yöntemleri.

 • Banka ve Kredi Kartı ile Ödeme
 • Havale
 • EFT
 • Mobil Ödeme
 • Kapıda ödeme

Kısaca detaylandıralım:

  • Banka ve Kredi Kartı ile Ödeme; İşletmelerin banka ve kredi kartları ile tahsilat gerçekleştirebilmesi için e-ticaret sitelerine sanal pos entegrasyonu yapmaları gerekir. Sanal pos entegrasyonları sayesinde müşteriler kredi ya da banka kartı ile ödemelerini gerçekleştirir. E-ticarette en çok tercih edilen ödeme yöntemi olduğu için işletmelerin bu noktada sanal pos entegrasyonuna önem vermesi gerekir.
  • Havale; E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan müşterilerin ürün tahsilatlarını sipariş kodu ile e-ticaret firmalarının hesaplarına gönderilmesine verilen isimdir. Havale ile ödeme alabilmek için müşteriler ve e-ticaret firmalarının çalıştıkları bankanın aynı olması gerekir.
  • EFT; EFT ödeme yöntemi havale ödeme yöntemi gibi gerçekleşmektedir. Fakat EFT’de müşteriler ve e-ticaret işletmelerinin çalıştıkları bankalar birbirinden farklıdır.
 • Mobil Ödeme; bu firmalar üzerinden alışveriş yapan kişilerin alışveriş tutarlarını telefon faturalarına yansıtmasına verilen isimdir. Tüketiciler bu yöntem ile ödeme yapabilmek için operatörleri üzerinden mobil ödemeyi aktif hale getirmelidir.
 • Kapıda Ödeme; E-ticaret firmalarının sattıkları ürünlerin tahsilatını ürün teslimatı esnasında gerçekleştirmelerine verilen isimdir. Genellikle kapıda ödeme sistemi çalışılan kargo firması ile anlaşma yapılarak e-ticaret firmalarının yararlandığı bir sistemdir.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar arasında sektörün lideri TeknoMina Bilişim firması ile iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
TeknoMina Bilişim