Neden SEO Yaptırmalıyım?

Neden SEO Yaptırmalıyım? sorusuna vereceğiniz cevap aslında sizin markanıza verdiğiniz önemi gösterir. SEO kavramını  basit bir giriş ile açıklama yapacak olursak; Arama motoru optimizasyonları (bu arama motorları Google, Bing, Yandex vs. gibi), web sitelerinizi dijital arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine bir başka deyişle “taramasına” olanak sağlayacak biçimde arama motorlarının formatına yani kriterlerine uygun şekle getirilerek “web sitenizin optimize edilmesi” hedeflenen sitenize içeriğine yönelik anahtar kelimelerinize ait arama motoru aramalarında ilk sayfaya çıkarılması işlemi şeklinde tanımlayabiliriz.

Arama Motorları Kaydı-Seo Neden Yapılır-Seo- Teknomina com

Arama Motorları Kaydı

Peki SEO Nedir veya Açılımı Ne Anlama Gelmektedir?

SEO kelimesi İngilizce bir kavramın kısaltılmış halidir. Türkçede kısaca SEO ( İngilizce açılımı ise; Search Engine Optimization) olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama motorları arama sonuçlarının doğru bir şekilde çalışması için bazı ipuçları verirler. Böylece en azından nelerin yapılacağı veya yapılmayacağı konusunda bizlere ön bilgiler sayesinde çalışma imkanı verir.  Dijital ağ dünyasında günlük yaşam ile neredeyse iç içe geçmiş bir çağdayız.

Şüphesiz internet vazgeçilmez bir hal aldı hayatımızda. Bu durumu göz onu aldığımız zaman, SEO`nun ciddiyetinin farkında olmalıyız. Geçmişte Dijital pazarlamanın bir alt kolu olan SEO, günümüzde ise dijital pazarlama alanında trend olarak yerini aldığını söyleyebiliriz.

Yukarıdaki temel açıklamalardan yola çıkarak sitelerinize Neden SEO Yaptırmalıyım? sorusunun  cevabını maddeler halinde verelim.

Seo Neden Yapılır-Seo- Teknomina com

SEO Neden Yapılır

  1. Arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak istiyorsanız,
  2. Rakiplerinize göre bir daha adım daha önde olmak istiyorsanız,
  3. Faaliyet alanınıza göre daha çok müşterilere ulaşma düşünceniz varsa,
  4. Kurumunuzu / işletmenizi / firmanızı dijital dünyada bir marka haline getirme düşüncesinde iseniz,
  5. Sektörünüz de kazananlardan yana yerinizi almak ve sektör de rakiplerinizi geride bırakıp daima önde olmak istiyorsanız.

SEO yaptırmanız durumda yukarıda gerçekleşmesini istediğiniz durumları bir hayalden ibaret değil de gerçekleştirmeye yönelik bir çalışma içerisinde olduğunuzu göreceksiniz.

TeknoMina Bilişim firması, uzman SEO kadrosuyla Neden SEO Yaptırmalıyım? sorusuna sitelerinizi arama motorlarında üst sıraya taşıyarak cevap verir.

Bizimle İletişime Geçiniz

TeknoMina Bilişim firması her zaman sizinle olacaktır. Sizden gelecek teklifler doğrultusunda ekibimiz daima yanınızda olacaktır. Bizimle iletişime geçiniz.